Nippo Corporation
Sato Bldg. 4F Kawaramachi Nijo Agaru, Nakagyo-ku,
Kyoto 604-0911
JAPAN
Tel. (+81) 75 213 8655
Fax. (+81) 75 213 8656
Email: info@nippo-corp.co.jp

 

 

 

Tłumaczenia polsko-japońskie i japońsko-polskie

Wszystkie tłumaczenia z języka polskiego na język japoński wykonywane są w Japonii. Opłata za wykonane zlecenie odbywa się na konto firmy w Polsce.

Tłumaczenia z języka polskiego na język japoński i z języka japońskiego na język polski to nasza specjalność. Zajmujemy się tego typu tłumaczeniami już od kilkunastu lat. Większość zamówień realizowana jest przez tłumaczy na etacie firmy, ale w przypadku dużej koncentracji zleceń korzystamy także z pomocy doświadczonych, współpracujących z nami od lat tłumaczy zarówno Polaków, jak i Japończyków.

Długoletnie doświadczenie

Firma Nippo Corporation działa na rynku tłumaczeń już od 2000 roku, specjalizując się głównie w języku japońskim. Nippo International sp. z o.o. została zarejestrowana w Warszawie jako firma córka działającej w Japonii Nippo Corporation. Przez ostatnie lata otrzymaliśmy wiele kontraktów na tłumaczenia dla takich znanych firm, jak Toyota Motor Corporation Polska, Sp. z o.o., NSK Stearing Systems Sp. z o.o., Toyota Jido Shokki S.A., Nippon Seiko S.A., i wielu innych.

Naszym klientom oferujemy nie tylko znajomość języka, ale także nasze doświadczenie czerpane z długoletniej działalności na rynku japońskim. Kultura polska i kultura japońska są od siebie tak różne, że czasami samo przetłumaczenie słów nie wystarcza. W celu uzyskania przemawiającego w sposób naturalny do japońskiego odbiorcy tekstu, służymy naszym klientom radą opartą na specyficznej charakterystyce grupy docelowej.

Tłumaczenia z języka polskiego na język japoński sprawdzane przez tłumaczy japońskich

W przypadku zlecenia zamówienia tłumaczowi nieetatowemu, tekst sprawdzany jest ponownie zanim trafia do klienta.

Jeśli tłumaczenia polsko japońskie wykonywane są w Polsce, często może zdarzyć się, że nawet najlepszy tłumacz, dla którego język japoński nie jest językiem ojczystym użyje poprawnych gramatycznie ale nie stosowanych w języku zwrotów. Aby uniknąć tego typu sytuacji, wszystkie tłumaczenia z języka polskiego na język japoński sprawdzane są przez tłumacza, dla którego język japoński jest językiem ojczystym.

Specjalizacja w tłumaczeniach POLSKO-JAPOŃSKICH I JAPOŃSKO-POLSKICH.

Szeroki zakres tłumaczonych tekstów, od bardzo wysoko wyspecjalizowanych tekstów technicznych i medycznych, do tekstów literackich i prywatnej korespondencji

Firma Nippo International Sp. z o.o. we współpracy z Nippo Corporation z siedzibą w Kioto, w Japonii oferuje wysokiej jakości tłumaczenia polsko-japońskie i japońsko-polskie w wielu dziedzinach. Począwszy od instrukcji obsługi maszyn, poprzez naukowe artykuły do tekstów prywatnych indywidualnych klientów.

Oprócz tłumaczenia, służymy także klientom radami w sprawie kontaktów polsko-japońskich, różnic w sposobach przekazywania treści lingwistycznych oraz stosunków między odrębnymi kulturami.

Szacunek dla klienta

Nippo kładzie olbrzymi nacisk na zadowolenie naszych klientów. Dążymy do nawiązania długotrwałej współpracy z klientami i nigdy nie traktujemy klienta, jako przygodnej okazji o uzyskania maksymalnego jednorazowego zysku. W Japonii znane jest powszechnie przysłowie, że czasami warto stracić, żeby zyskać. Jest to dość paradoksalne, ale w japońskim środowisku biznesowym sprawdza się doskonale. Poniesienie straty w celu uzyskania zadowolenia klienta i osiągnięcia długotrwałej współpracy funkcjonuje jednak tylko w przypadku, kiedy klient wyznaje te same wartości we wzajemnych stosunkach.

Dzięki wzajemnemu szacunkowi i współpracy można osiągnąć większe obopólne korzyści, aniżeli dążąc jedynie do maksymalnego wykorzystania się na wzajem. Do takiego właśnie ideału pracy dążymy i staramy się go realizować na wszystkie możliwe sposoby.

ODPOWIADAMY NA WSZYSTKIE ZAPYTANIA

Współpraca z agencjami i biurami tłumaczeń

Ze względu na to, że liczba tłumaczy języka polskiego i japońskiego jest ograniczona, często przyjmujemy i wykonujemy zlecenia dla agencji i biur tłumaczeń jako podwykonawcy. W takich przypadkach agencje czy biura tłumaczeń traktujemy tak samo jako naszych ważnych klientów i wykonujemy zadania z pełną odpowiedzialnością, dokładnie tak, jakbyśmy wykonywali je bezpośrednio dla pierwotnego zleceniodawcy.

Agencje i biura tłumaczeń zainteresowane współpracą, serdecznie zapraszamy.

Dodatkowo język chiński, koreański, tajski, wietnamski, mongolski

Oferujemy także tłumaczenia w innych językach azjatyckich. Usługi dotyczą tłumaczeń między powyższymi językami a językiem angielskim i językiem japońskim.